STL60NH3LL
STMicroelectronics
STL60NH3LL
STMicroelectronics
MOSFET N-CH 30V 16A PWRFLAT6X5
Pa plumb pa përputhshmëri me RoHS
Parametrat e produkteve
Vgs (th) (Max) @ Id
1V @ 250µA
Vgs (Max)
±16V
teknologji
MOSFET (Metal Oxide)
Paketa e Pajisjes Furnizuese
PowerFlat™ (6x5)
seri
STripFET™
RDS Në (Max) @ Id, Vgs
8.5 mOhm @ 8A, 10V
Shpërndarja e fuqisë (Max)
60W (Tc)
paketim
Tape & Reel (TR)
Paketa / Rasti
8-PowerVDFN
Emra të tjerë
Temperatura e punës
-55°C ~ 150°C (TJ)
Lloji i montimit
Surface Mount
Lead free / RoHS Compliant
Kapaciteti i hyrjes (Ciss) (Max) @ Vds
1810pF @ 25V
Ngarkesa e Portës (Qg) (Max) @ Vgs
24nC @ 4.5V
Lloji FET
N-Channel
FET Feature
Tensioni i rrotullimit (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Drain to Voltage Burimi (Vdss)
30V
pershkrim i detajuar
N-Channel 30V 30A (Tc) 60W (Tc) Surface Mount PowerFlat™ (6x5)
E tanishme - Drain vazhdueshëm (Id) @ 25 ° C
30A (Tc)