shtëpi > Produkte > Qarqet e integruara (IC) > Atosn stcok > BZX55C4V7
BZX55C4V7
STMicroelectronics
BZX55C4V7
Parametrat e produkteve
Tensioni - Zener (Nom) (Vz)
4.7V
Tensioni - Përpara (Vf) (Max) @ Nëse
1.3V @ 100mA
tolerancë
±6%
Paketa e Pajisjes Furnizuese
DO-35
seri
Fuqia - Max
500mW
paketim
Bulk
Paketa / Rasti
DO-204AH, DO-35, Axial
Temperatura e punës
-65°C ~ 200°C
Lloji i montimit
Through Hole
Lead free / RoHS Compliant
Pengesa (Max) (Zzt)
60 Ohms
pershkrim i detajuar
Zener Diode 4.7V 500mW ±6% Through Hole DO-35
Aktual - Rrjedhja e kundërt @ Vr
500nA @ 1V