shtëpi > Produkte > Qarqet e integruara (IC) > PMIC - Rregullatorët e tensionit - Linear > L4940V85
L4940V85
STMicroelectronics
L4940V85
STMicroelectronics
IC REG LINEAR 8.5V 1.5A TO220AB
Pa plumb pa përputhshmëri me RoHS
Parametrat e produkteve
Largimi i tensionit (Max)
0.9V @ 1.5A
Voltage - Output (Min / Fikse)
8.5V
Voltage - Output (Max)
Tensioni - Input (Max)
17V
Paketa e Pajisjes Furnizuese
TO-220AB
seri
Karakteristikat e Mbrojtjes
Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
paketim
Tube
Paketa / Rasti
TO-220-3
PSRR
68dB (120Hz)
Temperatura e punës
-40°C ~ 150°C
pershkrim i detajuar
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 8.5V 1.5A TO-220AB
Furnizimi i tanishëm (Max)
50mA
Aktual - Qesharak (Iq)
8mA
Prodhimi aktual -
1.5A