shtëpi > Produkte > Qarqet e integruara (IC) > Atosn stcok > SCT20N120
SCT20N120
STMicroelectronics
SCT20N120
Parametrat e produkteve
Vgs (th) (Max) @ Id
3.5V @ 1mA
Vgs (Max)
+25V, -10V
teknologji
SiCFET (Silicon Carbide)
Paketa e Pajisjes Furnizuese
HiP247™
seri
RDS Në (Max) @ Id, Vgs
290 mOhm @ 10A, 20V
Shpërndarja e fuqisë (Max)
175W (Tc)
paketim
Tube
Paketa / Rasti
TO-247-3
Emra të tjerë
Temperatura e punës
-55°C ~ 200°C (TJ)
Lloji i montimit
Through Hole
Lead free / RoHS Compliant
Kapaciteti i hyrjes (Ciss) (Max) @ Vds
650pF @ 400V
Ngarkesa e Portës (Qg) (Max) @ Vgs
45nC @ 20V
Lloji FET
N-Channel
FET Feature
Tensioni i rrotullimit (Max Rds On, Min Rds On)
20V
Drain to Voltage Burimi (Vdss)
1200V
pershkrim i detajuar
N-Channel 1200V 20A (Tc) 175W (Tc) Through Hole HiP247™
E tanishme - Drain vazhdueshëm (Id) @ 25 ° C
20A (Tc)