shtëpi > Produkte > Qarqet e integruara (IC) > Atosn stcok > STGWA40H120DF2
STGWA40H120DF2
STMicroelectronics
STGWA40H120DF2
Parametrat e produkteve
Tensioni - Ndarja e Emitterit të Collectors (Max)
1200V
Vce (mbi) (Max) @ Vge, Ic
2.6V @ 15V, 40A
Gjendja e testimit
600V, 40A, 10 Ohm, 15V
Td (on / off) @ 25 ° C
18ns/152ns
Ndërrimi i energjisë
1mJ (on), 1.32mJ (off)
Paketa e Pajisjes Furnizuese
TO-247-3
seri
Koha e rikthimit të rikthimit (trr)
488ns
Fuqia - Max
468W
paketim
Tube
Paketa / Rasti
TO-247-3
Emra të tjerë
STGWA40H120DF2-ND
Temperatura e punës
-55°C ~ 175°C (TJ)
Lloji i montimit
Through Hole
Niveli i ndjeshmërisë së lagështisë (MSL)
1 (Unlimited)
Prodhuesi Standard Lead Time
42 Weeks
Statusi i Lirë i Plumbit / RoHS
Lead free / RoHS Compliant
Lloji i hyrjes
Standard
Lloji IGBT
Trench Field Stop
Ngarkimi i portës
158nC
pershkrim i detajuar
IGBT Trench Field Stop 1200V 80A 468W Through Hole TO-247-3
Aktual - Collector Pulsed (Icm)
160A
Aktual - Collector (Ic) (Max)
80A